Méltóságmenet a kommunizmusban lerombolt templomhoz

2011. július 11., címkék: megemlékezés, lapszemle, brassói egyházmegye

Megemlékezést tartottak múlt kedden Brassóban, a kommunista rezsim idején lebontott református templom helyénél- adja hírül a kolozsvári Krónika című napilap egyházi melléklete.

Levelek Trianonból – Szegedi László brassói esperes postatörténeti gyűjteménye

2010. június 14., címkék: Háttér, trianon, brassói egyházmegye

Egyre ritkább, hogy postai levelünk jön. Sokkal gyorsabb megoldások vannak az információátadásra – mire egy-egy levél eljut hozzánk, sokszor talán már érvényét is veszíti a ráírt üzenet. Ilyen megkésett levelek birtokában van Szegedi László brassói esperes is, aki immáron negyvenöt éve érdeklődik a filatélia iránt.

Iskolanya

2010. május 01., címkék: brassói egyházmegye, iskola, Háttér, református oktatás

Nem szoktuk anyák napja tájékán az iskolákat emlegetni, legfeljebb csak úgy, mint a helyet, ahol megtanultuk az anyák napi verseket. Pedig az iskola, az alma mater néha valóban édesanyaként van jelen az ember életében.